הצללה למרפסת

מרפסת הבית יכולה להיות קטנה או גדולה, מתאימה לאירוח או סתם מקום מפלט נחמד. הצללה למרפסת משדרגת את החוויה בכל המובנים – היא מגינה עלינו מפני השמש, היא מצילה את האזור ובכך מקררת אותו, היא יכולה להגן גם מפני גשמים ומזג אוויר סוער.

הצללה למרפסת – בדומה לאפשרויות סגירת מרפסת – יכולה להתבצע באמצעות סוגים שונים של סוככים, החל ממרקיזות או סוככים קבועים וכלה בסוככים נפתחים שונים. הפתרון תלוי בתקציב, בגודל, ובאפשרויות ההרכבה המתאימות לשטח המרפסת שלכם.

הצללה למרפסת נחשבת כיום כפריט עיצובי לכל דבר, והאפשרויות בהתאם רבות. בנוסף, קלות ההרכבה מאפשרת גמישות בסוגי הסוככים שניתן לבחור ביניהם, אשר אינם מחייבים אישורי בנייה עירוניים כאלה או אחרים.

סוככי מרקיזה

הצללה למרפסת – סוגי סוככים עיקריים מתאימים

  • סוכך חשמלי – סוכך חשמלי מאפשר שליטה מלאה על זווית ההצללה וגדול שטח ההצללה בלחיצת כפתור. תוכלו להוסיף לסוככים אלו גם חיישנים שיפתחו או יסגרו את הסוכך באופן אוטומטי על פי הצורך.
  • סוכך זרועות – סוכך זרועות מותקן בחלק העליון של הדלת המובילה למרפסת. על סוכך הזרועות להיות איכותי ועמיד, כך שלא ייפול במזג אוויר סוער, ולא יישחק מרוב שימוש וחשיפה לאור השמש. סוכך זרועות יכול להיות ידני (נפתח באמצעות גלילה), או חשמלי (מנוע על גבי מסילות).
  • מרקיזה – המרקיזה היא סוכך קטן וקבוע, והוא פופולרי ביותר עבור הצללות לשטחים קטנים יחסית. המרקיזה כשהיא פתוחה יוצרת צורה של חצי עיגול, והיא נחשבת לפתרון הצללה עמיד, נוח, ואמין. ניתן לבחור מרקיזות בשלל דגמים וצבעים, או אפילו להוסיף גרפיקה ועיצובים אישיים.

עוד על הצללה וסגירת מרפסת ניתן לקרוא כאן