סוככים חשמליים

סוככים חשמליים ללא ספק הופכים את חיינו לקלים ונוחים יותר. הסוככים מגנים עלינו מפני תנאי מזג האוויר המשתנים – אור השמש, רוח חזקה או גשם, ויכולים להוות גם מימד עיצובי נוסף עבור הבית או העסק שלנו.

סוככים חשמליים יכולים להיות סוככים ניידים, סוככים נפתחים וסוככים קבועים. מכיוון שלא מדובר בתוספת בנייה, קל להרכיבם ולהסירם, הן מבחינה טכנית והן מבחינת אישורים (סוככים נחשבים כתוספת בניה קלה).

הפעלת סוכך חשמלי

פתיחתם וסגירתם של הסוככים נעשית בשתי דרכים עיקריות – סוככים חשמליים נפתחים באמצעות מנוע, או כמה מנועים, המפעילים את ידיות הסוככים על פני מסילות מיוחדות.

ישנם סוככים חשמליים הנפתחים ונסגרים באופן אוטומטי, בהתאם לתנאי מזג האוויר המשתנים או כפי שהגדרנו מראש. הדרך השנייה היא באמצעות גלילה או מנוף, כלומר פתיחה ידנית. סוכך חשמלי למרפסת אפשר לפתוח ולסגור באמצעות מתג או שלט.

סוככים חשמליים – יתרונות

  • קלות הפעלה – פתיחת וסגירת סוכך חשמלי אלו פעולות פשוטות, אשר לא מצריכות כל מאמץ. מעבר לנוחות וקלות ההפעלה, סוככים חשמליים מומלצים בעיקר בבתים עם ילדים, קשישים או אנשים עם מוגבלויות, או בבתי עסק עם שטחי הצללה גדולים, אשר פתיחה וסגירה של הסוככים יכולה להעיק בכל פעם במידה והיא נעשית באופן ידני. שלט רחוק תואם יהפוך את החוויה לזמינה ופשוטה עבור כל אחד ואחת.
  • שימושיות – יתרון נוסף של סוככים חשמליים הוא הפונקציונליות הרבה שהם מאפשרים. לדוגמה, האפשרות לסגור ולפתוח כמה סוככים בו זמנית בלחיצה על כפתור אחד, ולא כל סוכך בנפרד. דוגמה נוספת היא האפשרות להפעיל סוככים במקומות אשר אינם נגישים לפתיחה ידנית, כמו מקומות גבוהים (גגות, פרגולות) או מורכבים מבחינה עיצובית (בתי עסק, חניונים וכו').
  • חדשנות – סוככים חשמליים מגיעים עם חידושים טכנולוגיים המאפשרים להעלות את איכות החיים. ישנם סוככים עם חיישנים אוטומטיים, המאפשרים לסוכך להיסגר בעצמו כאשר מתחיל לרדת גשם לדוגמה. חידוש נוסף הוא קיפול זרועות במידה אוטומטי במידה והחיישן מחליט כי מזג האוויר יכול לגרום להפלתו של הסוכך, לדוגמה בעת סופה ורוח חזקה במיוחד. סוככים חשמליים יכולים להגיע עם תאורה מובנית, ובכך להעניק מימד עיצובי לסוכך, ובנוסף להתחבר למערכת חכמה של הבית כולו, במידה והיא ממוחשבת, ולהסתכרן עם שאר האלמנטים התואמים (לדוגמה, הצללה אוטומטית בעת הדלקת מסך הטלוויזיה למניעת סנוור).

על מה להקפיד בעת בחירת סוכך חשמלי?

  • התקנה ובטיחות – קודם כל ומעל לכל, מכיוון שמדובר במנגנונים חשמליים, אשר יש להתקינם ולחברם, עליכם לשים לב לבטיחות הסוכך. החיבור וההתקנה חייבים להתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך, והסוכך חייב להיות איכותי ומיוצר על ידי חברה מוכרת אשר מתמחה בתחום. סוכך חשמלי אשר אינו מותקן כהלכה, או שאינו מיוצר מהחומרים האיכותיים ביותר, יכול להוות סכנה לבית ולעסק.
  • התאמה למבנה ולמשטח – כשאתם בוחרים סוכך חשמלי, מעבר לעיצוב ולמיתוג, עליכם לקחת בחשבון שני אלמנטים מרכזיים – מהו השטח אותו אתם מעוניינים להצליל, ומהו המבנה שעליו יש להרכיב את הסוכך. סוככים נחשבים אמנם לתוספת בניה קלה ואינם זקוקים לאישורים מיוחדים, אך לא כדאי להרכיב סוכך חשמלי ואחר כך להבין כי הוא לא מכסה את השטח שרצינו להצליל כראוי, או כי הוא אינו מתאים מבחינה עיצובית למבנה שאליו חובר. לכן, גם במקרה זה, כדאי ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני בחירת הסוכך ולפני הרכבתו.
  • פונקציות הפעלה – מהן האופציות הטכנולוגיות הנוספות שהסוכך מאפשר לכם? מעבר לפתיחה וסגירה על ידי מנוע חשמלי ובאמצעות שלט רחוק, כדאי לשים לב לאופציות טכנולוגיות נוספות שסוכך חשמלי טוב יכול לאפשר, כמו סגירה אוטומטית באמצעות חיישנים כשמתחיל לרדת גשם, הפעלה של כמה סוככים בו זמנית, התאמה של משטח ההצללה באופן אוטומטי, תאורה בגוף הסוכך, סגירה אוטומטית בעת מזג אוויר סוער במיוחד, התאמה למערכות "בית חכם", ועוד.

הסוכך פתרונות הצללה בע"מ מציעה לכם מגוון של סוככים חשמליים, בכל הגדלים ובכל הצבעים, כולל חיבור והתקנה. בכל שלב תוכלו ליצור קשר ולהתייעץ איתנו בכל עניין ללא תשלום.