תריסים חשמליים: סקירת תריסי אור

תריסים חשמליים הפכו לפופולריים מאוד בשנים האחרונות. הם מעטרים את הבתים הישראלים ובנוסף להגנה, לפרטיות ולהצללה שהם מספקים הם מוסיפים גם המון סטייל לבית כולו. אין זה פלא, אפוא, שאנחנו הישראלים כל כך שמחים לשמוע כאשר מודל חדש ומתקדם יותר של תריסים חשמליים מגיח לעולם, וזה בהחלט יכול להסביר את הבאזז שנוצר לאחרונה סביב תריסים חשמליים מדגם "תריסי אור".

אך לפני שנציג בפניכם את הצעקה האחרונה בענף התריסים החשמליים, את תריסי האור, נתחיל בהסבר קצר ומקדים אודות תריסים חשמליים בכלל.

תריסים חשמליים

תריסים חשמליים על קצה המזלג

תריסים חשמלים אלו הם למעשה תריסי גלילה. תפעול תריסים אלו מבוסס על מנוע חשמלי (ולא על פעולה ידנית), כאשר תריסים חשמליים סטנדרטיים שכאלו מציעים לנו שני מצבים עיקריים: מצב פתוח ומצב סגור. תריס חשמלי כולל בתוכו מנוע, ציר הורדה והרמה, את שלבי התריסים ומעין ארגז איסוף עליון שבתוכו ממוקמים המנוע והציר ואליו מתאספים גם התריסים במצב של פתיחה.

תריס חשמלי הינו אידיאלי לחלונות או לפתחים גדולים אך הוא גם מתאים לפתחים בקנה מידה בינוני. תודות למנוע, השליטה בתריסים אלו מתבצעת באמצעות שלט רחוק, מתג או אפליקציה, ולא פחות חשוב מכך, תריסים חשמליים מכל הדגמים יכולים להתחבר בקלות רבה למערכות בית חכם.

הבשורה החדשה: תריסי אור

תריסי אור אלו הם בעצם תריסים חשמליים; יש להם מנוע, ציר, שלט וארגז איסוף אך יש בהם משהו מיוחד נוסף שלא ניתן למצוא בתריסים חשמליים סטנדרטיים אחרים. הם מציעים לנו בפועל שלושה מצבי פתיחה וסגירה במקום שני המצבים שמציעים התריסים החשמליים המסורתיים: מצב פתוח לחלוטין, מצב סגור לגמרי ומצב נוסף וחשוב – פתיחה למחצה.

בואו ניקח לדוגמה את תריסי האור המפורסמים של המותג "ג'ולי". מדובר במותג נחשב שמציע תריסי אור מן המתקדמים והיפים ביותר.

תריסי האור של "ג'ולי"

תריסי האור של "ג'ולי" ידועים בעצמתם, בעיצוב המרהיב ובפעולתם השקטה. קוטר התריסים קטן ויוצר עיצוב אינטימי ואלגנטי ויש להם שורה ארוכה של יתרונות, בין היתר ניתן לציין את היתרונות הבאים:

✓     גובה הניקוב של תריסי האור של ג'ולי הוא 12 מ"מ.

✓     התריסים עשויים מאלומיניום חזק ועמיד במיוחד והם צבועים בשיטה אלקטרוסטטית.

✓     התריסים מורכבים מ-2 פרופילים כאשר הפרופיל הראשון בעל פתחי אור בעוד הפרופיל השני הוא למעשה שלב אלומיניום 45 מ"מ או 61 מ"מ.

✓     במצב סגירה מתרחש התהליך הבא: הפרופילים נכנסים אחד לשני והם עושים כן באופן אוטומטי ובשקט מופתי.

✓     3 מצבי פתיחה: אור מלא, חצי אור וסגירה מלאה.

✓     במצב סגור התריסים מספקים איטום מלא הן לאור והן לגשם.

✓     ארגזי האיסוף ניתנים להתאמה, כך שניתן לרכוש גם ארגזי איסוף גדולים, קטנים ואפילו ארגזי איסוף הסמויים מהעין.

לסיכום, נראה כי לא בכדי יש כל כך הרבה רעש סביב תריסי אור, מדובר בתריסים גלילה חשמליים איכותיים, מתקדמים, מעוצבים המהווים מענה מושלם לאקלים הישראלי ומציגים את חזית הטכנולוגיה.

מאמר אורח