סוככים מחירים

מחירי סוככים – איך בוחרים סוכך מתאים בלי לשבור תוכנית חיסכון?

הטכנולוגיה של ייצור הסוככים התקדמה מאוד בשנים האחרונות, ומאפשרת לנו גמישות רבה – הן בסוגים, הן בחומרי הייצור, הן בשימושים והן במחירים. טווחי מחירי סוככים יכולים להיות מאוד גדולים, והם משתנים החל מגודל וסוג הסוכך, דרך החברה המייצרת אותו, וכלה בהתקנה.

איזה סוככים מתאימים לגינה

מצד אחד, אין צורך להוציא הרבה כסף על סוככים לא מתאימים, כלומר שהם מעבר למה שאנו צריכים ומעבר למה שדרוש לנו. מצד שני, אסור להתפשר על איכות הסוככים, ולגלות מאוחר מדי שרכשנו סוכך שאינו עומד בציפיות שלנו. לכן, כשאנו עומדים לבחור סוכך – עלינו לשאול את עצמנו את השאלות הבאות:

האם הסוכך מיועד לשימוש פרטי (גג/מרפסת למשל), או מסחרי (מסעדה, חנות)?

ישנם סוככים המתאימים לשימושים פרטיים, ישנם עבור שימושים עסקיים, וישנם סוככים שמתאימים לשניהם. באופן עקרוני, החומרים שמהם עשויים הסוככים לשימושים עסקיים הם חזקים יותר, בגלל השימוש היומיומי התכוף והצורך לעמוד בפני שחיקה גדולה, וכך גם בהתאם לסוככים – המחירים.

לכן, אל תבחרו סוכך רק בגלל שהוא יפה, או נראה מרשים, בדקו קודם כל אם הוא תואם למטרה שלשמה אתם זקוקים לו.

מהו התקציב שעומד לרשותי?

זוהי שאלה שלרוב אנו נוטים להתעלם ממנה, אנחנו מחפשים ובודקים סוכך, מחירים, ו"מרגישים" אם הוא יקר או לא יקר לנו. עלינו להגדיר מראש תקציב, כשאנו לוקחים את כל הפרמטרים הכלכליים הרלבנטיים בחשבון.

כשיש תקציב מוגדר, הרבה יותר קל לנו לדעת מה אנחנו מחפשים ואיפה לחפש אותו, וגם לבצע השוואת מחירים לסוככים באופן מבוקר והגיוני. כך גם בעל המקצוע יוכל לעזור לכם בקלות, במהירות, ויעילות.

 סוכך הצללה לגינה

האם הסוכך מיועד רק להצללה או גם להגנה מפני הגשם בחורף?

תשובה לשאלה הזו תעניק לכם אינפורמציה לגבי מחירי סוככים מתאימים. לא כל סוכך מתאים לשתי עונות השנה, ולא תמיד צריכים סוככים גם עבור החורף וגם להצללה בקיץ. כמו כן, ניתן למצוא סוככים שיעשו את העבודה באופן מושלם במשך כל השנה, ועדיין לא יהיו יקרים מדי.

האם יש אילוצים תכנוניים/עיצוביים שיש לקחת בחשבון?

הוספה של סוכך איננה דבר שאפשר להתעלם ממנו מבחינה עיצובית, בין אם מדובר בגג או בשטח חיצוני של מסעדה/חנות, לכן שימו לב – חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע על מנת שיעניק לכם את כל המידע שאתם צריכים לפני שאתם רוכשים סוכך קבוע או מתקפל.

איפה הכי כדאי להתקין את הסוכך בהתחשב במיקום של הבית/העסק? אם מדובר בגג, לאן הוא פונה ובאיזו שעות של היום צריך להצליל אותו? האם תיתכן בעיית רישוי מבנים עם הסוכך שיש לקחת אותה בחשבון? ואיך אפשר לנצל הכי טוב את האפשרויות העיצוביות והתכנוניות שעומדות לרשותי?

חשוב לזכור: בסוככים – מחירים מושפעים משטח ההצללה הרצוי

זהו כמובן אחד הנתונים המשמעותיים ביותר שעליכם לקחת בחשבון, ושישפיע ישירות על הסוכך ומחירים שתוכלו לקבל. מדדו היטב את השטח המדובר, ותמיד קחו עוד כחצי מטר אקסטרה. ובשום מקרה אל תרכשו סוכך על פי תחושה.

לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ חינם – צרו קשר עמנו